d-link

d-link

d-link

d-link d-link

چاپ روي سنگ

 

معناي لغوي چاپ به معناي نقش، مهر و نشان مي باشد. به عبارتي چاپ به معناي انتقال هر نوع حرف، نقش و يا تصوير برروي سطوح مختلف مي باشد. چاپ بر روي اجسام مختلف با شيوه هاي گوناگون انجام مي شود. به عنوان مثال يكي از انواع چاپ، چاپ روي سنگ مي باشد. چاپ بر روي سنگ  كاربرهاي مختلفي دارد، مثلا براي لوح تقدير، تابلوهاي سنگي، تزيين خانه و يا لابي ها وتزيين ديوارهاي سنگي استفاده مي شود. چاپ روي سنگ بوسيله دستگاهي به نام فلت بد يو-وي صورت مي گيرد. اين دستگاه با استفاده از لامپ هاي يو-وي قادر است به سرعت جوهر روي سنگ را خشك كرده و سرعت كار را افزايش دهد. اين روش يكي از بهينه ترين روش هاي چاپ بر روي سنگ يا همان ليتوگرافي مي باشد. يكي ديگر از انوع چاپ، چاپ روي شيشه مي باشد، اين نوع چاپ نيز به منظور تبليغات و يا در دكوراسيون نقش مهمي را ايفا مي كند. اين روش يكي از جذاب ترين روش هاي تبلغاتي به شمار مي رود. بهتر است چاپ روي شيشه هاي سكوريت كه قدرت ايمني بالايي دارند انجام شود. در اين نوع چاپ از شيوه چاپ فلت بد استفاده مي شود. دستگاه فلت بد با تنوع هشت رنگ، قادر است طرح هاي زيبا و متنوعي را خلق كند. با استفاده از اين روش، شفافيت شيشه از بين نمي رود و داراي طول عمر بالاي چاپ مي باشد. در سقف هاي شيشه اي، پنجره هاي ساختمان، پارتيشن هاي شيشه اي، كابين آسانسور، وسايل تزييني شيشه اي و غيره استفاده مي شود. چاپ بر روي شيشه انواع محتلفي دارد. مانند چاپ با جوهر سفيد دستگاه هشت رنگ، چاپ بدون پشت نور، چاپ با پوشش ضد خش، چاپ با سفيد موضعي، و غيره. ايده آل ترين شيوه براي چاپ روي شيشه، چاپ مستقيم با استفاده از دستگاه فلت بد بوده كه داراي هزينه كمتر، كيفيت و دقت بالا مي باشد. يكي ديگر از انوع چاپ، چاپ روي سراميك مي باشد. چاپ روي سراميك به روش هاي مختلفي انجام مي گيرد. يكي از اين روش ها روش فلت مي باشد در اين روش ابتدا رنگ بر روي شابلون ها ريخته مي شود سپس يك تيغه، رنگ را روي سراميك يا كاشي پخش مي كند. روش ديگر روتوكالر مي باشد در اين روش، خمير چاپ توسط غلتطكي كه طرح توسط ليزر بر روي آن حكاكي شده است روي سطح سراميك نشانده مي شود. روش ديگر روش ديجيتالي مي باشد. اساس كار در اين روش مانند پرينترهاي معمولي مي باشد. در اين روش چاپگر هيچ تماسي با سطح سراميك ندارد. چهارمين روش چاپ روي ساميك، روش يو- وي مي باشد. در اين روش با استفاده از اشعه فرابنفش، مي توان چاپ برجسته خلق نمود كه زيبايي خاصي را به كار خواهد داد. پنجمين روش چاپ سراميك به روش سابليميشن مي باشد در اين روش هيچ محدوديت رنگي وجود ندارد و از ساير روش ها، براق تر مي باشد. اين روش معايبي دارد، غير قابل شستشو و خش پذير بودن آن مي باشد. در ضمن اين نوع چاپ نبايد در معرض نور آفتاب به مدت طولاني قرار بگيرد چرا كه سبب كم رنگ شدن آن مي شود. از كاربردهاي ديگر چاپ روي سراميك كه چاپ روي ليوان هاي سراميكي است، تبليغات به صورت ماندگار و شكيل مي باشد.

 

 

كاربرد و موارد استفاده از چاپ سنگ

چاپ روي سنگ كاربردهاي متفاوتي در زمينه‌هاي گوناگون دارد براي مثال كاربرد آن در دكوراسيون داخلي براي بخش‌هايي مانند لابي هتل‌ها، دفاتر تجاري، سالن‌ها، رستوران‌ها و… امكان‌پذير است.

 

علاوه‌بر دكوراسيون داخلي براي نماهاي بيروني در محيط باز مانند نماي ساختماني هم مي‌توان از اين نوع چاپ بهره برد.

 

از موارد چاپ سنگ در مقياس بزرگ‌تر، استفاده براي سنگ سالن‌ها، لابي‌ها، ديوار سونا، استخر، ديوارهاي سراميكي، تابلوهاي سنگي و كف‌پوش‌ها است كه نمايي متفاوت و جذاب را در محل كار و زندگي شما ايجاد مي‌كند.

 

از ديگر مواردي مي‌توان به چاپ تصوير و عكس روي سنگ براي هديه و تزئين، چاپ نوشته‌هاي ماندگار روي سنگ، سنگ مزار براي يادبود عزيزان درگذشته، چاپ لوح يادبود، تقديرنامه‌هاي سازماني جهت تقدير از افراد و… اشاره كرد.

 

امكان چاپِ رويِ سنگ به سنگ‌ها طرح و رنگ متفاوتي مي‌بخشد كه آن‌ها را براي هر نوع استفاده‌اي آماده كرده و تنوع استفاده از آن‌ها تنها به موارد گفته شده ختم نمي‌شود.

 

به عنوان مثال آخر در اين بخش به اين نكته هم خوب است اشاره كنيم كه با چاپ طرح‌هاي متنوع روي سنگ و استفاده از آن‌ها به عنوان ديوارپوش منزل، مي‌توان خيلي راحت فضاها و بخش‌هاي مختلف خانه را از هم تفكيك كرد.

 

چاپ بر روي سنگ در مجتمع هنر نوين

در مجتمع چاپ ديجيتال هنر نوين از تركيب رنگ‌هايي استفاده مي‌شود كه ماندگاري بسيار بالايي دارند و  با شستشوي عادي با شوينده‌هاي معمولي يا حتي استفاده از حلال‌هاي معمولي مانند تينر، پاك نمي‌شوند.

 

به همين دليل هم مي‌توان از آن در فضاهاي بيروني ساختماني بهره برد. آن هم بدون كوچك‌ترين تغييري در رنگ و كيفيت چاپ تصاوير.

 

چاپ ايه و حديث روي سنگ به صورت رنگي

چاپ نوين با سابقه‌اي چند ساله با افتخار پذيراي سفارشات  همكاران، شركت‌ها و سازمان‌هاي مختلف جهت انجام خدمات چاپِ رويِ سنگ با ارائه‌‌ي بهترين كيفيت و تحويل در كوتاه‌ترين زمان ممكن باشد. سفارش شما در اين مركز با مشخصات زير انجام مي‌شود:

 

– چاپ با استفاده از دستگاه چاپ فلت بد يو وي  (flatbed uv printer)

 

– تا ضخامت 10 سانتي‌متر

 

– تا ابعاد 254 در 122 سانتي‌متر

 

–  با 8 رنگ مختلف (6 رنگ + وارنيش و سفيد)

 

– امكان چاپ رنگ سفيد و وارنيش به صورت موضعي

 

چاپ ايه و حديث روي سنگ به صورت رنگي

مزاياي چاپ بر روي سنگ با دستگاه فلت بد يو وي

همان‌طور كه پيش از اين هم بيان شد، از متريال سنگ امروزه به صورت گسترده‌اي در صنعت دكوراسيون چه داخلي و چه خارجي استفاده مي‌شود . در اين راستا چاپِ رويِ سنگ براي مصارف زينتي يا حتي تبليغاتي بسيار مورد توجه است. دستگاهي كه براي انجام چاپ از آن استفاده مي‌شود، دستگاه فلت بد يو وي نام دارد . اين دستگاه چاپ طرح‌ها و تصاوير را روي سطوح هموار سنگي به صورت چاپ مستقيم، با كيفيتي عالي و ماندگار انجام مي‌دهد.

 

در اين نوع چاپ جوهر مستقيما روي سنگ اعمال مي‌شود كه براي خشك كردن اين جوهر از تابش نور يو وي يا اشعه‌ي فرابنفش بهره برده مي‌شود.

 

با اين روش قطرات جوهر بلافاصله بعد از آن كه روي سنگ اعمال شدند، خشك مي‌شوند و به اين صورت ديگر از حركت و جابجايي جوهر يا همان رنگ پس دادن خبري نخواهد بود. با خشك شدن سريع چاپ و جوهر، كار نهايي هم سريع‌تر آماده مي‌شود.

 

با اين نحوه‌ي خشك شدن رنگ جوهر ثابت مي‌ماند و امكان چاپ طرح برجسته هم روي سنگ فراهم مي‌شود.

 

يكي ديگر از مزيت‌هاي استفاده از دستگاه چاپ فلت بد يو وي اين است كه ديگر اهميتي ندارد سطح سنگ قبل از انجام چاپ و انتقال طرح، چه رنگي باشد . چراكه چاپ فلت بد رنگ سفيد را اضافه كرده و زيرساخت لازم را مهيا مي‌كند . با اين مزايا مي‌توان گفت تنها شرط لازم براي سطحي كه زير چاپ قرار مي‌گيرد، مسطح و تميز بودن است.

 

با چاپ فلت بد يو وي اين امكان را داريد تا هر تصويري را روي هر سطح مسطحي با هر طرح و ابعادي چاپ كنيد.

 

چاپ عكس پرنده روي سنگ

امكان استفاده و چاپ 8 رنگ مختلف در دستگاه فلت بد مجتمع هنر نوين وجود دارد كه باعث مي‌شود بتوانيد بدون هيچ محدوديتي طرح‌هاي متنوعي را به صورت چاپ رنگي با وضوح بالا چاپ كنيد. با استفاده از وارنيش هم مي‌توان مقاومت تصوير يا طرح چاپ شده را در برابر افتادن خط و خش بالا برد و سنگ نهايي را درخشنده و زيبا كرد.

 

مجتمع چاپ هنر نوين

مجتمع چاپ هنر نوين، يك مركز معتبر با سابقه‌اي بيشتر از 10 سال در صنعت چاپ و تبليغات است كه از چاپ‌خانه‌اي مجهز به دستگاه‌هاي پيشرفته‌ و به‌روز چاپ، با كادري مجرب، متعهد و كارآزموده برخوردار است. اين مركز در پرونده‌ي كاري خود سابقه‌ي همكاري با برندهاي معتبر و مطرح كشور را دارد و همكاري با ادارات، موسسات، شركت‌ها و مراكز را براي انجام چاپِ رويِ سنگ در طرح‌هاي مختلف مي‌پذيرد. سفارشات شما را در سريع‌ترين زمان ممكن، با بالاترين كيفيت و بيشترين ماندگاري براي شما انجام ‌مي‌دهيم.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۱۰ دى ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۸:۲۲ | نویسنده : admin | نظرات (0)
[ ]
<<         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.