d-link

d-link

d-link

d-link d-link

آيا زبان آلماني را مي توان همانند زبان اول آموخت؟


شما مي توانيد با آزمايش و خطا هنگام يادگيري اولين زبان خارجي خود، آن ها مي آموزند كه چه چيزي موثر است و از همه مهمتر، آن ها مي آموزند كه چه روش هاي تاثير چنداني ندارد. در اينجا چند نكته براي كمك به شما در جلوگيري از برخي از اشتباهاتي كه بسياري از زبان آموزان جديد مرتكب مي شوند بيان مي كنيم تا بتوانيد يادگيري خود را بهتر پيش ببريد.
آموزشگاه دايلو براي بهبود آلماني موجب مي شود زبان آموزان بتوانند بر اساس سطح فعلي خود اين زبان را براي مكالمه ياد بگيرند. احتمالا شنيده ايد كه يادگيري اولين زبان خارجي شما هميشه سخت ترين است و بعد از آن هر زبان اضافي كمي آسان تر مي شود. اين علت عمدتا به اين دليل است كه زبان آموزان با تجربه مي دانند چگونه يك زبان جديد همچون آلماني را ياد بگيرند.
در آموختن زبان آلماني نيز همانند زبان هاي ديگر داراي نكات به خصوص خود مي باشد و با انجام تمرين ها و به كار گيري تكنيك هاي يادگيري مي توانيد اين زبان را ياد بگيريد. با وجود اينكه ممكن است به سرعت كتاب دستور زبان آلماني را مطالعه كنيد و يا سعي كنيد ضرب المثل هاي اين زبان را ياد بگيريد، اما تمرين هاي بيشتري است كه لازم است انجام دهيد.
هنگام يادگيري يك زبان، لازم است روي يادگيري كلماتي كه در واقع به آن ها احتياج داريد تمركز كنيد. فقط به اين دليل است كه كتاب درسي شما داراي ليستي از كلمات براي قسمت هاي مختلف يك فروشگاه يا انواع لباس است و لزوما به معناي اهميت آن ها نيست. تمركز خود را بر يادگيري كلماتي كه احتمالا در مكالمه به كار مي بريد متمركز كنيد، نه اينكه در يادآوري زبان آلماني از چيزهايي مانند وسايل مختلف و اشياء يا آشنا شدن با تعدادي از اسم ها را بياموزيد.
در صورتي كه سعي كنيد هميشه به انگليسي فكر مي كنيد و سپس به آلماني ترجمه مي كنيد، نمي توانيد سريع يا روان صحبت كنيد و جملات آلماني شما به صورت خالص بيان مي گردند كه آن ها كلمات آلماني دارند، اما با ساختارهاي انگليسي هستند و طبيعي به نظر نمي رسند. به همين ترتيب، اگر هميشه از آلماني به زبان اول خود ترجمه كنيد، يا به هر زبان ديگر، به كلمات فردي متمركز خواهيد شد و مغز شما قادر به ادامه يادگيري نخواهد بود، به اين معني كه درك آنچه مردم مي گويند بسيار دشوار مي گردد.
همچنين شما با قرار گرفتن در معرض آن ها در متن هاي متنوع، كلمات جديد را ياد مي گيريد. روي ناديده نگرفتن كلمات كليدي كه براي شما مهمتر است تمركز كنيد و تا حد امكان آن ها را در متن تمرين كنيد. سعي كنيد كه ترجمه نكنيد و ترجمه يك مهارت خاص است اما در يادگيري زبان، اين كار مناسب نمي باشد.
حتي اگر هر كلمه جديد يا دستور زبان را بنويسيد، اين شانس خوب است كه شما نخواهيد برگشت و به هر حال آن ها را دوباره بخوانيد. روي نوشتن تنها مهمترين كلماتي كه با آن ها روبرو مي شويد تمركز كنيد و وقت خود را به طور منظم مرور كنيد. داشتن ليست كوچكي از كلمات واقعا مهم كه مرتبا آن ها را مرور مي كنيد بسيار مفيدتر از ليست طولاني است كه هرگز به آن نگاه نمي كنيد.
در آموختن زبان آلماني از اشتباه كردن نترسيد و مطالعات خود را ادامه دهيد. اشتباه كردن بخش مهمي از فرايند يادگيري است و هر بار كه اشتباه مي كنيد پيشرفت مي كنيد. اگر صبر كنيد تا بتوانيد قبل از شروع صحبت ، كاملا يك زبان صحبت كنيد، ديگر هرگز صحبت نخواهيد كرد. فقط يك قدم برداريد. نيازي نيست همه چيز را يادداشت كنيد. شايد شما آن را در مدرسه انجام داده ايد، اما مي توانيد به تدريج زبان را با تمرين بياموزيد.
چنين نكته اي بايد در يك زبان دوم يكسان باشد. براي درك معني لازم نيست كه هر كلمه را در يك جمله بدانيد. هربار كه كلمه جديد مي شنويد به مترجم يا فرهنگ لغت نرويد يا هرگز به جايي ممكن است در اين حالت نرسيد. سعي كنيد معناي كلمه را از متن آن درك كنيد. يادگيري كلمات از اين طريق به حفظ آن ها در حافظه بلند مدت نيز كمك مي كند، زيرا شما درك بهتري از زمينه استفاده از آن ها ايجاد مي كنيد.
اين امكان وجود دارد كه شما متوجه آن نشويد، اما بسياري از كلمات به زبان انگليسي كه نمي دانيد وجود دارد و شناختن همه آن ها غيرممكن است. به عنوان مثال، هنگام خواندن كتاب يا روزنامه به زبان انگليسي با كلمات زيادي روبرو مي شويد كه شايد نتوانيد دقيقا آن ها را تعريف كنيد، اما هنوز هم مي توانيد معناي كلي آن ها را از متن در آن ظاهر كنيد.
هنگامي كه كلمات جديد را ياد مي گيريد، سعي كنيد آن ها را به تنهايي به آلماني بياموزيد بدون اينكه آن ها را به معني انگليسي بچسبانيد. به هر حال بسياري از كلمات دقيقا ترجمه نمي شوند و بعدا حتي كلمات آلماني را نيز پيدا خواهيد كرد كه نمي دانيد چگونه به انگليسي بگوييد يا زبان ديگر بگوييد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۶:۱۵ | نویسنده : admin | نظرات (0)
[ ]
<<         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.