d-link

d-link

d-link

d-link d-link

نگاهي دقيق‌تر به بدن انسان: شرحي كلي بر قلب و عملكرد آن

قلب به پمپي تشبيه مي‌شود كه از بدو تولد تا لحظه‌ي مرگ بي‌وقفه كار مي‌كند؛ اما چگونه؟ در اين مقاله درمي‌يابيم كه چرا عملكرد قلب تا اين حد حياتي و خارق‌العاده است.

همه‌ي ما مي‌دانيم قلب يكي از اعضاي حياتي بدن است. ما نمي‌توانيم بدون عملكرد صحيح قلب چند دقيقه و در صورت از كار افتادن آن، چند ثانيه زنده بمانيم. با اين حال وقتي به ساختار آن نگاه كنيد متوجه مي‌شويد كه قلب درست مانند يك پمپ است، البته يك پمپ پيچيده و مهم. علي‌رغم تمام پيچيدگي و ظرافت موجود، در نهايت مي‌توان گفت كه قلب در اصل يك پمپ است و وظيفه‌ي پمپاژ خون را بر عهده دارد. مانند همه‌ي پمپ‌هاي ديگر، قلب نيز ممكن است مسدود شود، خراب شود و به تعمير احتياج داشته باشد؛ به همين دليل آشنايي كلي با عملكرد قلب بسيار مهم است. آگاهي اوليه از ساختار قلب و چيز‌هايي كه سلامتي آن را به خطر مي‌اندازند يا بهبود مي‌بخشند، مي‌تواند ريسك ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را تا حد زيادي كاهش دهد.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ شهريور ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵:۴۵ | نویسنده : admin | نظرات (0)

آيا شغل تعميرات موبايل براي شما مناسب است؟

 

 

ابزار تعميرات موبايل مناسب براي شغل حرفه‌اي تعميركار موبايل چيست و آن‌ها را از كجا خريداري كنيم؟

جواب به چنين پرسش‌هايي از طرف ما، نبايد و نمي‌تواند آري و خير باشد. براي همين تصميم گرفتيم در اين مقاله اطلاعاتي در اختيار شما قرار دهيم كه ديد شما را گسترده‌تر كند؛ تا در نهايت خودتان با توجه به اطلاعاتي كه كسب مي‌كنيد به تجزيه و تحليل پرداخته و گزينه مناسب را انتخاب كنيد. براي همين من ترجيح مي‌دهيم همه چيز را با يك داستان شروع  ‌كنيم.  


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ شهريور ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰:۵۰ | نویسنده : admin | نظرات (0)

زنان و مرداني كه شديدا به خواص عرق رازيانه نياز دارند

زنان و مرداني كه شديدا به خواص عرق رازيانه نياز دارند
خواص عرق رازيانه ، فوايد عرق رازيانه
عرق رازيانه داراي خواص و مزاياي فراواني براي براي زنان و مردان است، همچنين عرق رازيانه فوايد درماني بسياري دارد و براي درمان بيماري ها نيز مفيد است.
خواص عرق رازيانه و فوايد درماني و سلامتي آن براي زنان و مردان
پيش از اينكه به دليل نوشيدن عرق رازيانه برسيم ابتدا اين گياه جالب را مورد بررسي قرار مي دهيم. اساسا رازيانه از يك پياز گوشتي با برگ هاي آبدار تشكيل شده است ،كه تمامي آنها خوراكي هستند پس ميتوانيد تمام آن را بنوشيد. اين گياه متعلق به رسته آمبليفريا و درخانواده گشنيز،كرفس،هويج و جعفري است.اين گياه منشا مديترانه اي دارد، اما براساس برخي گزارشها اين گياه شيرين و ظريف به جنوب مديترانه مرتبط است ، رازيانه داراي يك طعم و مزه بسيار شيرين و منحصربفرد شبيه آنيس و شيرين بيان است ، اگر از شيرين بيان غافل شديد نگران نباشيد ،رازيانه نقش يك آبميوه هويج و سيب را ايفا ميكند شما ممكن است با مزه آن آشنا شده باشيد، حتي اگر عرق آن را هم نوشيده نباشيد.خواص عرق رازيانه

رازيانه بطور معمول در غذاهاي فرانسوي،ايناليايي و مديترانه اي يافت ميشود همانطور كه در انواع مختلفي از خميردندان و توليد آنتي اسيد استفاده ميشود. حتي به عنوان يك عنصر كليدي در برخي دهانشويه ها وخوشبو كننده نفس استفاده ميشود.ند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۵:۳۲ | نویسنده : admin | نظرات (0)

دانلود آهنگ جديد ساسي مانكن به نام مثل ديونه هام

دانلود آهنگ جديد و بسيار زيباي ساسي مانكن به نام مثل ديونه هام

 

دانلود آهنگ جديد ساسي مانكن به نام مثل ديونه هام


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۲:۱۴ | نویسنده : admin | نظرات (0)

فوايد ورزش در سلامتي قلب

 

به گزارش خبرگزاري موج، محققان موسسه سلامت و بهداشت بيمارستان سلامت تكزاس دريافتند افرادي كه عادت به ورزش منظم در طول زندگي شان دارند، روند پيري قلب و عروق خوني شان كُند و آهسته است.

نتايج اين مطالعه، حاصل مقايسه سوابق ورزشي و سلامت قلب ۱۰۲ فرد ۶۰ سال به بالاست.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۰:۱۹ | نویسنده : admin | نظرات (0)

مركز مشاوره دكتر شريفي محدوده اقدسيه

             

روانشناسي نيز شاخه اي از پزشكي مي باشد كه بر تشخيص ، درمان و پيشگيري از اختلالات رواني ، عاطفي و رفتاري تمركز دارد . 
يك روانشناس پزشكي مي باشد كه در موارد بهداشت روان همانند اختلال سوء مصرف مواد متخصص است . روان شناسان افراد داراي شرايط براي بررسي جنبه هاي رواني و جسمي مشكلات روحي افراد هستند . به دلايل بسيار زيادي افراد به دنبال كمك روانپزشكي مي باشند  . اين مشكلات مي تواند به صورت ناگهاني اتفاق بيفتند .

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۵:۵۷ | نویسنده : admin | نظرات (0)

ورزش و قلب

ورزش و قلب

ورزش هاي مفيد و مضر براي قلب را بشناسيد

بيماران قلبي‌عروقي شرايطي دارند كه حتما قبل از انجام ساده‌ترين ورزش‌ها بايد با پزشك‌شان مشورت كنند. براي بعضي از بيماران قلبي اصلا فعاليت‌هاي ورزشي توصيه نمي‌شود. گروهي از آنها هم بايد فعاليت‌هاي بسيار محدودي داشته باشند. فعاليت ورزشي‌اي كه براي بيمار توصيه مي‌شود هم بايد با توجه به نوع بيماري قلبي او باشد. نخست بايد بدانيم بيمار مبتلا به عارضه قلبي در چه وضعيتي قرار دارد و بيماري تا چه ميزان پيش رفته و براساس آن نوع فعاليت ورزشي و ميزان ورزش را مشخص كنيم.

دكتر محمدرضا رجبي، فوق‌تخصص قلب و عروق، مي گويد، وقتي ثابت مي‌شود فردي به بيماري قلبي مبتلاست، طبيعي است كه ديگر نمي‌تواند مانند يك فرد عادي فعاليت يا هر رشته ورزشي‌اي را براي خود انتخاب كند. ثابت شده ورزش هميشه روي قلب و عروق، كاهش فشار و قند خون و جلوگيري از سكته قلبي و... اثري مثبت دارد، اما بيماران قلبي‌عروقي شرايطي دارند كه حتما قبل از انجام ساده‌ترين ورزش‌ها بايد با پزشك‌شان مشورت كنند.

براي بعضي از بيماران قلبي اصلا فعاليت‌هاي ورزشي توصيه نمي‌شود. گروهي از آنها هم بايد فعاليت‌هاي بسيار محدودي داشته باشند. فعاليت ورزشي‌اي كه براي بيمار توصيه مي‌شود هم بايد با توجه به نوع بيماري قلبي او باشد. نخست بايد بدانيم بيمار مبتلا به عارضه قلبي در چه وضعيتي قرار دارد و بيماري تا چه ميزان پيش رفته و براساس آن نوع فعاليت ورزشي و ميزان ورزش را مشخص كنيم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳:۴۴ | نویسنده : admin | نظرات (0)

در زمان سكته قلبي چه اتفاقي مي افتد؟


هر سال تقريباً هفت ميليون انسان در اثر سكته قلبي در دنيا مي‌ميرند، و بيماريهاي قلبي و عروقي كه باعث سكته قلبي و ديگر مشكلات مانند سكته مغزي مي‌شود بزرگترين قاتل انسان در جهان است. پس چه عواملي باعث سكته قلبي مي‌شود؟ قلب مثل هر ماهيچه ديگري به اكسيژن احتياج دارد و ممكن است در زمان سكته قلبي اكسيژن كافي به آن نرسد. رسوب چربي و پلاك‌ها در ديواره عروق سرخرگ ما به وجود مي‌آيند. اينها حامل‌هايي هستند كه خون حاوي اكسيژن را به قلب مي‌رسانند. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۰:۵۵ | نویسنده : admin | نظرات (0)

قلب درد چه زماني خطرناك مي شود ؟

همين چند سال پيش بود كه بيماري سارس در شرق آسيا شايع شد. رسانه‌هاي داخلي و خارجي چنان از اين بيماري با آب و تاب مي‌گفتند كه براي خيلي‌ها اين‌گونه تداعي شد كه طاعون ديگري در راه است و نسل انسان در حال انقراض است. چندي از اين ماجرا گذشت. آب از آب تكان نخورد و مشخص شد كه سارس هم قابل پيشگيري و كنترل است، اما هم‌اكنون بيماري‌هاي قلبي در كشور بيداد مي‌كنند و هيچ‌كس از آن‌ها دم نمي‌زند. اگر حرفم را باور نداريد سري به سي‌سي‌يو و بخش‌هاي قلب بيمارستان‌ها بزنيد و با چشمان خودتان ببينيد كه سن بيماري‌هاي قلبي در كشورمان چه‌قدر كاهش يافته است و چه جوان‌هايي با اين بيماري دست و پنجه نرم مي‌كنند. آن‌وقت باور خواهيد كرد كه بيماري‌هاي قلبي از سارس و وبا خطرناك‌تر هستند، اما به فراموشي سپرده شده‌اند. آشنايي بيشتر با بيماري‌هاي قلبي مي‌تواند جامعه را در برابر اين مشكل توانمند سازد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۶:۰۸ | نویسنده : admin | نظرات (0)

تپش قلب در خانم ها رايج تر است يا در آقايان؟


البته در خانمها اين مطلب بيشتر ديده ميشود كه از علل قلبي ميتوان به آريتمي، پرولاپس ميترال بخصوص در خانمها و اختلالات دريچه ها اشاره داشت و در علل غير قلبي نيز مشكلات تيروئيد و كم خوني و اختلالات هورموني ميبايست بررسي شوند. تپش قلب در خانم ها مي تواند عارضه جانبي مصرف برخي داروها هم باشد، مثل داروهايي كه براي درمان آسم و اختلالات تيروئيد استفاده ميشوند.

قلب‌هاي سالم نيز ممكن است دچار اختلال ريتم يا آريتمي شوند و تقريبا اكثر آدمها تا به حال تپش قلب را تجربه كرده اند. اين احساس بيشتر هنگام استرس و اضطراب و ترس ويا در هنگام بي خوابي هاي شب اتفاق مي افتد و اكثرا در خانمها شايع‌تر است.

هنگام فعاليت بدني، ورزش، بالا رفتن از پله‌ها، حمل خريدهاي روزانه، فشار روحي، خوشحالي، غم، عصبانيت و هيجان ضربان قلب بالا مي‌رود تا به بدن اكسيژن كافي برسد. اما گاهي اوقات اين ضربان سريع و كوبنده قلب مدت بيشتري باقي مي‌ماند و به اضطراب و نگراني‌ فرد مي‌انجامد.

اگر اختلال ريتم آنقدر شديد باشد كه پمپاژ قلب تحت تاثير قرار گرفته و باعث سرگيجه يا حتي بيهوشي شود يا اگر همراه با آن درد سينه، تنگي نفس يا حالت تهوع احساس شود يا اينكه در فاميل نزديك سابقه سكته قلبي وجود داشته باشد فرد دچار شده ميبايست به پزشك مراجعه كند.

                                        بكار گيري روش هاي تشخيصند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۷:۴۱ | نویسنده : admin | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
<<         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.

تخفیف لند